Kozmetika

„Zdravie pristane aj pokožke“, tak znie slogan prestížnej kozmetickej spoločnosti. Nikto však nie je dokonalý, čo platí aj o našej pleti. Začervenanie, pupienky, či akné znepríjemňujú život nejednej z nás, a to aj ďaleko po puberte.

Rovnako ako naše telo, aj naša pokožka je neustále vystavovaná nepriazni okolia. Neustále sa meniace poveternostné podmienky, striedanie tepla a zimy, slnečné lúče spôsobujúce starnutie pleti, nečistoty, ako nezdravý životný štýl a mnohé ďalšie faktory majú vplyv na vzhľad a kvalitu našej tváre. Pekná a pestovaná pleť si vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Ktorý prípravok je však ten najvhodnejší?

Typ pleti
Kozmetické prípravky si vždy voľte vždy podľa toho, aký typ pokožky máte. Pri mastnej pleti používajte krémy s matujúcim účinkom, suchá pleť potrebuje poriadnu dávku hydratácie a zrelá pleť si vyžaduje niečo špeciálne.

Ktorý produkt si zvoliť?

Pleťová voda
Je veľmi osviežujúca a pokožka po jej použití ostáva čistá. Produkty niektorých značiek dokonca sťahujú póry.
Ako na to: Malé množstvo pleťovej vody naneste na vatový tampón a jemne prejdite po tvári, aj po zatvorených viečkach.

Pleťové mlieko
Pokiaľ máte citlivú pokožku, dajte prednosť pleťovému mlieku. Je šetrnejšie, pokožke dodáva vlhkosť a nevysušuje ju.
Ako na to: Na vlhkú pleť naneste malé množstvo prípravku a následne opláchnite.

Čistiaca pena
Takúto formu čistenia pleti ocenia predovšetkým osoby so suchou pokožkou so sklonmi k začervenaniu. Je skvelá aj na citlivú pleť.
Ako na to: Penu naneste na tvár v menšom množstve a opláchnite.

Čistiaci gél
Gél by sme mali používať minimálne jeden krát do týždňa. Obsahuje čistiace zložky, ktoré pokožku dokonale prečistia. Sú obzvlášť vhodné na mastnú a zmiešanú pokožku.
Ako na to: Gél naneste na mokrú tvár a jemne napeňte. Chvíľu nechajte pôsobiť a potom odstráňte. Vyhnite sa okoliu očí.

Rada na záver
Aj tie najdrahšie krémy a prípravky sú neúčinné, pokiaľ pokožku nezásobujeme živinami aj zvnútra. Raz za čas by sme si mali dopriať očistný deň /ovocný, zeleninový, či pôst/. nezabúdajte na pitný režim, denne 1,5 až 2 litre.